[vc_row css=”.vc_custom_1403692055105{padding-top: 50px !important;padding-bottom: 50px !important;}”][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1403693981938{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_single_image image=”5782″ img_size=”full” alignment=”right” css_animation=”left-to-right”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

شبکه های کامپیوتری

با گسترش استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای در ادارات ، سازمانها و شرکت‌ها، لزوم استفاده از شبکه‌های کامپیوتری روز به روز افزایش می‌یابد. شبکه‌های کامپیوتری در تسریع ارتباطات داده‌ای و به اشتراک گذاری منابع (اطلاعات، سخت افزارها ، نرم افزارها و ….) نقش بسیار مهمی بازی می‌کنند . اما مسئله ای که در اینجا مطرح می شود این است که با توجه به افزایش وابستگی روز به روز سازمانها به شبکه های کامپیوتری چه کاری باید انجام داد تا این سیستم همواره در حال کار بوده و خللی درانجام وظایف محوله به پرسنل در سازمان پیش نیاید.و از دیدگاه دیگر هر شبکه کامپیوتری باید با توجه به شرایط و سیاست های هر سازمان، طراحی و پیاده سازی گردد که این شبکه های کامپیوتری، زیر ساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را در یک سازمان فراهم می آورند .

بدیهی است، در صورتی که زیر ساخت فوق به درستی طراحی نشود، در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی برخورد نموده و باید هزینه های زیادی به منظور نگهداری شبکه و تطبیق آن با خواسته های مورد نظر، صرف شود.

این در صورتی است که مجبور نشویم که همه چیز را از نو شروع کنیم . یک از علل اصلی بروز چنین مشکلاتی، طراحی شبکه پس از پیاده سازی آن است ! یعنی ابتدا شبکه پیاده سازی می شود، قبل از آنکه طراحی مناسبی برای آن انجام شود.

اصولا تمام طرح هایی که ارائه می شوند، ارزش پیاده سازی ندارند. یکی از معیار های مهم که موجب انتخاب یا رد یک طرح می شود پشتیبانی است، که آیا در صورت پیاده سازی این طرح وضعیت پشتیبانی به چه صورت خواهد بود و چه مقدار هزینه به دنبال خواهد داشت و آیا در موارد بحرانی امکان پشتیبانی و خطایابی سریع وجود دارد یا خیر ؟

ممکن است طراحی و پیاده سازی اولیه هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد، اما طراحی صحیح می تواند موجب کاهش هزینه در نگهداری و همچنین پشتیبانی باشد ، برآورد نیاز سازمان با درنظر گرفتن توسعه آتی آن، بعنوان نخستین گام از طراحی ضروری است.کن حیث المجموع می توان با اطمینان گفت که داشتن مشاور و تیم پشتیبانی شبکه در همه شرکتها و سازمانها امری لازم و ضروری می باشد.

اين شرکت با در اختیار داشتن مجموعه اي خبره از کارشناسان شبکه و امنیت با مدارک بین‌المللی از کمپانی هاي Cisco در كنار تجربیات ارزشمند در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، آمادگی ارائه خدمات مشاوره، طراحی، پیاده ‌سازی، برقراری امنیت شبکه کامپیوتریNetworking(ISP, WAN, LAN,…) و Enterprise Solution را به مشتریان خويش دارا می ‌باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]